تمام اتومبیل‌ها دارای سیستم سرمایشی ‌یعنی کولرخودرو و سیستم گرمایشی یعنی بخاری می باشند. با ورود به فصل‌ سرد سال درجه تنظیم حرارت سیستم تهویه خودرو از سرما به گرما تغییر حالت می دهد، این کار توسط راننده انجام می شود.

انرژی گرمایی که توسط موتور اتومبیل تولید می‌ شود از طریق دریچه‌ به داخل اتاق خودرو هدایت می ‌شود. استفاده از بخاری ماشین هیچ گونه مصرف اضافه ‌ای را برای خودرو در بر نخواهد داشت و فقط هدایت انرژی گرمایی توسط باتری خودرو از طریق دریچه وارد اتومبیل می ‌شود. بنابر این اگر شما از بخاری خودرو برای گرم کردن فضای اتومبیل استفاده نکنید این انرژی گرمایی تولید شده توسط موتور، هدر می رود.

کارکرد بخاری خودرو

با توجه به گفته های بالا هیچ ‌گونه انرژی اضافی برای بخاری خودرو استفاده نمی‌شود، همین موضوع سبب شده است تا خودروهای قدیمی چون پیکان با وجود نداشتن کولر از سیستم گرمایشی برخوردار هستند. مایع خنک کننده‌ (آب موتور) که در موتور خودرو در جریان است، گرمای موتور را جذب کرده و با گردش در مسیر عبور با لوله‌های رادیاتور برخورد می ‌کند و این گرمای آب موتور به دیوارهای رادیاتور منتقل می ‌شود این عمل توسط واتر پمپ انجام می شود.

عمل هدایت گرما به داخل اتاق خودرو از طریق دمنده بخاری‌ انجام می‌ شود، انرژی خود را از باتری خودرو تامین می‌ کند و با داغ شدن دیواره رادیاتور و راه‌اندازی دمنده، می ‌توانید به راحتی تنظیم ورود هوای گرم به داخل اتاق خودرو  را در اختیار بگیرید.

زمان لازم برای گرم کردن اتاق خودرو

اگر سیستم گرمایشی خودرو مشکلی نداشت باشد و به درستی کار کند، مدتی طول می ‌کشد تا گرمای موتور تولید و از طریق دریچه به داخل خودرو منتقل شود. در صورت درست کار کردن ترموستات، آب موتور خودرو پس از گذشت زمان گرم می‌ شود و سیستم گرمایشی خودرو عمل می ‌کند. مدت زمان لازم برای گرم شدن اتاق برای خودروهای کاربراتوری چیزی در حدود 15 دقیقه و برای خودروهای انژکتور نزدیک به 3 دقیقه است. بنابراین زمان لازم برای تولید گرمای ایده‌آل در بخاری پراید، بخاری پژو و سایر مدل‌های خودرو به کاربراتوری یا انژکتوری بودن خودرو مرتبط است.