HAVE ANY QUESTIONS? CLICK HERE
8:00 - 22:00 شنبه تا پنج شنبه
ساعت کاری
09309945160
09126144139
تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی
 وقتی واتر پمپ سمند خراب شدچه باید کرد

وقتی واتر پمپ سمند خراب شدچه باید کرد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اولین کاری که هنگام خرابی واتر پمپ سمند باید انجام داد، متوقف کردن رانندگی و پارک کردن خودرو می باشد. واتر پمپ خراب نمی تواند حرارت را کنترل کند به همین دلیل دمای موتور به سرعت بالا می رود.بالا رفتن دمای موتور، یعنی خرابی اساسی آن و صرف هزینه های زیاد، اولین قطعه ای که در این شرایط آسیب می بیند، واشر سر سیلندر می باشد، چون گرم ترین قسمت پیشرانه یعنی محفظه انفجار، نزدیک به واشر سر سیلندراست.

باید یادآوری کنیم خودروهایی که واشر سر سیلندرسوزانده اند، در هنگام معامله کردن خودرو ارزش قیمتی کمتری دارند. بعد از پارک خودرو سعی کنید با مقداری آب، رادیاتور را خنک کنید. توجه داشته باشید که هنگام آب ریختن داخل رادیاتور، صورت و بدنتان را به نقاط پر حرارت نزدیک نکنید. وقتی واتر پمپ سمند یا واتر پمپ هر خودروی دیگری خراب شود، مکانیسم گردش آب در پیشرانه حذف خواهد شد. درچنین شرایطی، خودروی شما باید با یدک کش به تعمیرگاه منتقل شود. در مورد خرابی واتر پمپ همه خودروها باید به همین صورت عمل کنید.

علائم خرابی واتر پمپ سمند

خراب شدن واتر پمپ سمند، مساوی با بالا رفتن حرارت موتور خودرو است. حتماً می دانید که بدترین شرایط ممکن برای پیشرانه ها و قطعات آن ها، کار کردن در دمای بالا می باشد. علائم خرابی واتر پمپ سمند را جدی بگیرید تا دچار دردسرهای بزرگ تری نشوید.

 این علائم به شرح زیر است:

مشاهده ضد یخ یا آب در قسمت زیرین خودروکه بهتر است چند ساعت بعد از خاموشی خودرو، آن را چک کنید.

کاهش آب رادیاتور

وجود قطرات یا بخار آب در اطراف واتر پمپ

بالا رفتن آمپر آب

روشن شدن چراغ ضد یخ

عملکرد نامناسب کولر

شنیدن صدایی شبیه به ساییدن دو جسم روی یکدیگر هنگام روشن بودن خودرو

لازم به ذکر است که علائم خرابی ذکر شده برای واتر پمپ سمند، در مورد خراب شدن واتر پمپ سایر خودروها هم صدق می کند و شما با مشاهده این علائم در هر خودرویی، به خرابی این قطعه پی خواهید برد. 

عوامل خرابی واتر پمپ سمند

میزان کارکرد واتر پمپ سمند و سایر خودروها را به طور تقریبی می توان تشخیص داد. کارشناسان معتقد هستند که بهتر است هنگام تعویض تسمه تایم، واتر پمپ هم تعویض شود.

 اگر عواملی که در زیر ذکر می کنیم، طول عمر مفید واتر پمپ را کاهش ندهد، می توان آن را مانند تسمه تایم در زمان مشخصی تعویض کرد:

زنگ زدگی پره های داخلی

به وجود آمدن خوردگی در دنده ها و سایر قسمت ها

نبودن ضد یخ در سیستم خنک کننده (توجه کنید که ریختن ضد یخ غیر استاندارد هم باعث خرابی واتر پمپ می‌شود)

یخ زدن آب درون موتور و شکستن واتر پمپ

مراحل تعویض واترپمپ

ـ برای تعویض «واترپمپ» در زمان خرابی یا چکه کردن آن موتور باید سرد باشد و آب رادیاتور نیز خالی شود و ابتدا پیچ های رادیاتور و بست شیلنگ های آب بالا و پائین را باز کرده و رادیاتوراز موتور جدا شود سپس پیچ های پروانه و فولی و در خاتمه پیچ های اطراف پوسته «واترپمپ» را باز نمائید.

ـ برای بستن واترپمپ اول واشر پوسته را با گریس اندود کرده پیچ های وا را یکن واخت ببندید، بعداً پروانه و فولی و در آخرین مرحله پیچ های رادیاتور و بست شیلنگهای آب را نیز سفت نمائید.

 ـ زمان خرابی واتر پمپ و یا علایم خرابی واتر پمپ را از نشتی آب و یا از بالا رفتن آمپر باید متوجه شد اگر آمپر آب با وجود پر بودن رادیاتور همچنان بالا می رود و از موتور خودروصداهایی می آید باید مطمئن شوید که مشکلی پیش آمده و وضعیت زمانی خرابتر می شود که واتر پمپ شما نشتی نداشته باشد واتر پمپی که خراب باشد معمولا از قسمتی آب خارج می شود که این آب یا از واشر ها است و یا خود واتر پمپ و معمولا با مشاهده آب در زیر پیش برنده خودرو مشهود است ولی اگر به تعمیرگاه دور هستید و دسترسی ندارید باید با رانندگی با سرعت پایین , استفاده نکردن از کولر و خنک کردن موتور با اضافه کردن مداوم آب به رادیاتور که باید در هنگام بالا رفتن آمپر درب رادیاتور را باز نکنید که بسیار خطرناک است زیرا که با باز کردن مداوم رادیاتور داخل رادیاتور هوا رفته و خود آن هم باعث داغ کردن ماشین می شود از آب خیلی یخ هم استفاده نکنید که باعث پوسیده شدن دیواره سیلندر می شود .

برای اطلاع از قیمت محصولات سناکوه با شماره هایی که در سایت موجود است تماس حاصل فرمایید.

 

Gravatar
یار احمدی
ماشین من از زیرش آب میداد ممنونم متوجه شدم آب رایداتورش بوده
Gravatar
sanakooh
خوشخالیم که تونستیم کمکتون کنیم
Gravatar
اکبری
سلام واتر پمپ سمند چند؟
Gravatar
sanakooh
سلام با شماره های داخل سایت تماس بگیرید

1000 Characters left


logo-5.png
سناکوه با بیش از 30 سال سابقه در خدمت شماست.
آدرس : تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی طبقه ی زیر زمین اول پلاک 379
شماره تماس کارشناس فروش : 09126144139
 

آخرین مقالات

جستجو

سئو و طراحی سایت توسط تیم خدمات سئو سئو هاما

تمامی حقوق این سایت متعلق به سناکوه می باشد هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

Search