واترپمپ کوییک یکی از اجزای بسیار مهم در عملکرد موتور خودرو می باشد که عملکرد نادرست آن، باعث داغ کردن موتور خودرو می شود و با گذشت زمان موتور خودرو آسیب می بیند. کار واتر پمپ این است که آب و ضد یخ و ضد جوش را به بخش های مختلف موتور می رساند، سپس این مایعات را به وسیله همان واتر پمپ به رادیاتور خودرو باز می گرداند.

کار برد واتر پمپ در خودرو کوییک

خنک کاری موتور که به وسیله گردش مایع خنک کاری، توسط واتر پمپ پراید که نیروی حرکتی خود را به وسیله تمسه از میل لنگ موتور می گیرد، این امر باعث اتلاف مقداری از توان تولید شده توسط موتور می ‎شود، همچنین سرعت حرکت واتر پمپ، با سرعت میل لنگ برابر است و هیچ بازخوردی از دمای موتور ندارد. واتر پمپ پراید به دلیل حذف اتلافات ناشی از وجود تسمه و پولی توان موتور را افزایش می دهد. همچنین خنک کاری موتور، به دلیل بازخوردی که این سیستم از دمای موتور و رادیاتور می گیرد، کاملا هوشمند شده وبه دلیل ثابت نگه داشتن دمای موتور در حالت نرمال مصرف سوخت کاهش می یابد.

راه آزمایش برای واتر پمپ کوییک

برای تست واتر‌پمپ اصلی بودن واتر پمپ کوییک باید منتظر بمانیم تا موتور خودرو گرم شده و با باز شدن ترموستات، حجم اصلی آب به درون رادیاتور خودرو راه پیدا کند. در این مرحله دهانه رادیاتور را کاملا از آب پر می‌ کنیم تا بتوانیم سطح آن را به چشم ببینیم. در این حالت اگر گاز دهیم، سطح آب به داخل رادیاتور کشیده می‌ شود که نشان دهنده کارکرد صحیح واتر پمپ می باشد.

همچنین در خودرو‌هایی که دهانه رادیاتور مستقیم به داخل رادیاتور راه دارد و سطح اصلی آب به طور مستقیم دیده می ‌شود، کارکرد واتر پمپ و در نتیجه چرخش کاملا آب درون رادیاتور را به وضوح می توان دید. فراموش نکنیم که بعد از تست کارکرد واتر‌پمپ حتما مسیر چرخش آب را هوا‌گیری کنیم.

تمامی محصولات مجموعه سناکوه ، استانداردهای جهانی دارند. این مجموعه می کوشد تا در راستای تولید باکیفیت قطعه و جلب رضایت مشتری، محصولات خود را با ضمانت عرضه می کند. محصولات تولیدی و توزیعی این برند در بازار فروش قطعات خودرویی ایران، سابقه ۴۰ ساله دارند.