HAVE ANY QUESTIONS? CLICK HERE
8:00 - 22:00 شنبه تا پنج شنبه
ساعت کاری
09309945160
09126144139
تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی
واتر پمپ انواع پراید

واتر پمپ انواع پراید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

واتر پمپ انواع پراید ، در این مقاله سعی داریم شما را با انواع واتر پمپ پراید و کارکرد هر یک ، آشنا کنیم .

واتر پمپ پراید 131 و واتر پمپ 132 ؟

پراید 131 یکی از پرفروش ترین مدل های پراید صندوق دار می باشد، که از نظر قیمتی یک خودرو اقتصادی است.

در رده قیمتی پراید 131 با رقیب خود یعنی پراید132 رقابت می کند. پراید 132 نسبت به پراید 131 طراحی ظاهری جذاب و شاداب تری دارد. اما از لحاظ امکانات رفاهی و تجهیزاتی فرق چندانی ندارند. موارد فنی پراید 131 و 132 یکی می باشد. هردو دارای پیشرانه 4 سیلندر و 8 سوپاپ می باشند، قدرت موتور 8 اسب بخار در 5300 دور در دقیقه می باشد. هر دو از یک مدل واتر پمپ و بلبرینگ استفاده می کنند. به عبارتی جلوبندی داخلی خودرو یکی می باشد.

واتر پمپ پراید 131 و واتر پمپ 132 :

واتر پمپ پراید 131 و واتر پمپ 132، یکی از پمپ‌های موجود در داخل پوسته و پیشرانه است، که به آن پمپ آب هم می گویند. واتر پمپ اهمیت بالایی دارد، چرا که وظیفه چرخش آب را درون بلوک سیلندر و سر‌سیلندر بر عهده دارد. کوتاهی از وظیفه آن برابر با سوختن واشر سیلندر در مرحله اول است، قفل شدن موتور در آخرین مرحله است. که هر کدام هزینه‌های خاصی را بر دوش راننده خواهند گذاشت.

پراید 111 ؟

پراید 111 یکی از مدل های پراید می باشد، که از نظر داخلی و ظاهر مشابه است با پراید 132 تا جایی این شباهت وجود دارد، که می توان گفت پراید 111 نمونه ایی از هاچبک پراید 132 می باشد. پراید111 از نظر فنی هیچ تفاوتی با پراید مشابه صندوق دار خود ندارد. هزینه نگهداری این خودرو را می توان گفت همانند خودرو 131 و 132 می باشد.

این خودرو معایبی دارد. معایب آن همچون جلویندی ضغیف، بی کیفیت بودن اتاق می باشد. از نظر فنی و موتوری پراید 111 دارای پیشرانه 4 سیلندر و 8 سوپاپ می باشند، قدرت موتور 8 اسب بخار در 5300 دور در دقیقه می باشد. این خودرو از یک مدل واتر پمپ و بلبرینگ استفاده می کنند. 

واتر پمپ پراید 111:

واتر پمپ پراید 111 ، یک پمپ پر‌قدرت است ، که شدت کاری آن بالا دارد و آب را با سرعت بالایی درون موتور می ‌چرخاند. این قطعه نیروی خود را از پولی سر میلنگ می ‌گیرد.

 این انتقال نیرو با استفاده از یک تسمه رخ می ‌دهد، که معمولا با قطعات دیگری نیز در ارتباط است و به آنها نیز نیرو منتقل می‌ کند. 

وانت پراید 151 ؟

سایپا 151 که از طراحی بسیار ساده بر خوردار بوده است. پراید151 شباهت فراوانی به پراید 131 دارد، به طور خلاصه می توان گفت پراید 151 همان پراید 131 می باشد که تنها از نظر ظاهری تفاوت دارد. پراید 151 دارای یک محفظه باز است، که این محفظه برای حمل بار می باشد، در حالت استاندارد تحمل بار در این خودرو 420 الی 450 کیلو گرم می باشد. پیشرانه 4 سیلندر 1.3 لیتری از توان خروجی 71 اسب بخا و قدرت 108 نیوتن برخوردار است. جلوبندی این خودرو مشابه خانواده پراید می باشد، که هر کدام از یک نوع واتر پمپ استفاده می کنند.

واتر پمپ پراید 151 :

واتر پمپ پراید 151 ، که وظیفه خنک کاری موتور خودرو را دارد، به وسیله یک موتور الکتریکی DC کار می کند. درون موتورهای گرمایش داخلی  انجام می شود، که مقداری از گرمای حاصل را به داخل موتور می کشاند و باعث گرم شدن موتور می شود. 

پراید صبا:

مقایسه پراید صبا با 131 در این است، که از نظر نمای کلی داشبورد و دریچه های سیستم تهویه، نصب غربیلک فرمان جدید و تعویض رودری ها اشاره کرد. پراید صبا بخاطر ظاهری نامناسب مورد استقبال مردم قرار نگرفت و تولید آن متوقف شد.

از نظر فنی پراید صبا دارای پیشرانه 4 سیلندر و 8 سوپاپ می باشند، قدرت موتور 63 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه می باشد. در این مدل ازخودرو همانند خودرو پراید واتر پمپ و بلبرینگ استفاده می کنند. به عبارتی جلوبندی داخلی خودرو یکی می باشد.

واتر پمپ پراید صبا :

واتر پمپ پراید صبا ، وظیفه خنک کاری موتور به سیله گردش مایع خنک کاری را بر عهده دارد، این کار توسط واتر پمپ که نیروی حرکتی خود را به وسیله تمسه از میل لنگ موتور می گیرد انجام می شود، این امر باعث از بین رفتن مقداری از توان تولید شده توسط موتور می‎شود و همچنین سرعت حرکت واتر پمپ، با سرعت میل لنگ برابر است و هیچ بازخوردی از دمای موتور ندارد.

پراید 141 :

پراید 141 در اصل همان مدل پراید صبا می باشد، اما با تغییرات فراوانی که در نمای ظاهری شامل طرح جلو پنجره، خطوط جدید بر روی کاپوت، تغییر طرح در چراغ های عقب و از همه مهم تر تغییر طرح درب صندوق عقب است. فضای داخلی 141 در ابتدا با مدل های صبا و نسیم هیچ تفاوتی نداشت و کاملا ساده یه نظر می رسید، اما پس از گذشت زمان شرکت تصمیم به تغییر فضای خارجی و بروزرسانی کرده است. از نظر فنی پراید 141 توان تولید 63 اسب بخار قدرت در 5500 دور در دقیقه و103 نیوتن در 2800 دور. واتر پمپ و بلبرینگ این خودرو مشابه پراید صبا می باشد.

واتر پمپ پراید 141 :

واتر پمپ پراید141 ، واتر پمپ ، قطعه ای مهم در خودرو است که وظیفه آن خنک کردن موتور خودرو می باشد. این کار توسط واتر پمپ که نیروی حرکتی خود را به وسیله تمسه از میل لنگ موتور می گیرد انجام می شود.

واتر پمپ پراید هاچبک :

پراید هاچبک (نسیم) یکی از نمونه های تغییر یافته پراید 111 می باشد. پراید هاچبک با توجه به سنی و سالی که دارد از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. این خودرو از نظر ظاهری با پراید 111 متفاوت بوده و از نظر فنی دارای تولید 52 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه می باشد. این خودرو پشرانه 4 سیلتدر کاربراتوری دارد. این خودرو همانند مدل های دیگر پراید دارای واتر پمپ و بلبرینگ می باشد. پراید هاچبک (نسیم) دارای تقویت موتور می باشد و با گذشت زمان هنور هم خواهان خود را دارد.

واتر پمپ هاچبک :

همان طور که از نام واتر پمپ پیدا است، آب و مایع خنک کننده را به صورت مداوم به داخل موتور پمپاژ می کند. وظیفه واتر پمپ، گردش آب در اطراف پیشرانه (داخل پوسته پیشرانه) و سیلندر، خنک کردن آن به میزان لازم و بازگرداندن آن به رادیاتور است. واتر پمپ پراید روی پوسته سیلندر تعبیه می شود. شاید راجع به واتر پمپ های برقی زیاد شنیده باشید، اما درصد زیادی از خودروها از واتر پمپ های مکانیکی استفاده می کنند، واتر پمپ پراید هم مکانیکی است.

علائم خرابی واتر پمپ پراید:

خراب شدن واتر پمپ ، مساوی با بالا رفتن حرارت موتور خودرو است. حتماً می دانید که بدترین شرایط ممکن برای پیشرانه ها و قطعات آن ها، کار کردن در دمای بالاست. علائم خرابی واتر پمپ پراید را جدی بگیرید تا دچار دردسرهای بزرگ تری نشوید.

ممکن است واتر پمپ چند خودروی متفاوت را ببینید و حس کنید که شبیه به هم نیستند؛ کاملاً درست است، ظاهر واتر پمپ در خودروهای مختلف، یکسان نیست، اما عملکرد تمام آن ها شبیه به هم است.

مجموعه سناکوه تولید کننده انواع واتر پمپ پراید، واتر پمپ پراید111 ، واتر پمپ پراید131 ، واتر پمپ پراید 132، واتر پمپ پراید هاچبک، واتر پمپ پراید111، واتر پمپ پراید151، واتر پمپ پراید وانت. برای اطلاع از قیمت واتر پمپ به شماره های موجود در سایت سناکوه تماس حاصل فرمایید.

 

Gravatar
salar46
داداش واترپمپ پراید کره ایی دارین؟
Gravatar
amir asadi24
سلام ممنون بابت مطالب خوبتون
قیمت واتر پمپ پراید هاچبک می خوام دارین؟

Gravatar
rahmani7985
سلام من ماشینم پراید وانت
چند وقتیه زیرش آب چکه میکنه قیمت واترپمپ پراید وانت چنده اگر بخوام عوضش کنم

Gravatar
سناکوه
برای استعلام قیمت با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.
Gravatar
alireza52
سلام
من پراید151 دارم قیمت واترپمپش چنده؟

Gravatar
سناکوه
قیمت را از کارشناس فروش ما بخواهید
091058880014

Gravatar
saghar25
واترپمپ پراید چنده؟
با ارسال چقدر در میاد برامون

Gravatar
ahmad98
من پراید 132 دارم آمپر آب پایینه ولی آب از زیر درب رادیاتور خارج میشه دلیلش چی میتونه باشه ممنون میشم کمک کنید.
Gravatar
ali79
قیمت واترپمپ 131 چنده؟
Gravatar
azade25
سلام میشه مراحل تعویض واترپمپ هم بزارید؟

1000 Characters left


logo-5.png
سناکوه با بیش از 30 سال سابقه در خدمت شماست.
آدرس : تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی طبقه ی زیر زمین اول پلاک 379
شماره تماس کارشناس فروش : 09126144139
 

جستجو

سئو و طراحی سایت توسط تیم خدمات سئو سئو هاما

تمامی حقوق این سایت متعلق به سناکوه می باشد هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

Search