HAVE ANY QUESTIONS? CLICK HERE
8:00 - 22:00 شنبه تا پنج شنبه
ساعت کاری
09309945160
09126144139
تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی
نقش فیبر و فنر در واتر پمپ

نقش فیبر و فنر در واتر پمپ

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نقش فیبر و فنر در واتر پمپ، واتر پمپ مکانیکی از  بلبرینگ، سه شاخه نصب واتر پمپ، کاسه نمد، مجموعه پره های واتر پمپ، صحفه فاصله انداز، شفت واترپمپ، پوسته واتر پمپ با یک واشر ویکتوری که به بدنه بسته می شود، تشکیل شده است.

به یک طرف میله آب پخش کن و به طرف دیگر آن قوطی و پروانه بسته شده و به وسیله گردش میل لنگ و تسمه پروانه، قوطی نیز می گردد و توسط پروانه آب پخش کن به کار می افتد و آب را با فشار به جریان می اندازد.

برای اینکه واتر پمپ راحت تر کار کند ما بین پوسته و میله یک بلبرینگ کار گذاشته شده که در داخل بلبرینگ بعضی از واترپمپ ها گریس مخصوص وجود دارد که احتیاج به گریس کاری ندارند و همچنین برای جلوگیری از ریختن آب داخل واترپمپ به بیرون، از فیبر و فنر استفاده شده که به آن کاسه نمد نیز می گویند پشت فیبر و فنر سوراخی برای هوا وجود دارد که اگر گرفته شود فیبر و فنر خراب می شود.

نافي ، فيبر و فنر:

قطعه ای است که در فاصله بين برينگ ها و پروانه پمپ قرار مي گيرد، و وظيفه آن اين است، که از ورود سيال به داخل برينگ ها و شفت جلوگيری مي کند.

آب بند های مکانيکی يکی از مهم ترين قطعه های پمپ می باشند و جزء مهم ترين قطعاته صنعتی هستند، که از آن ها برای جلوگيری از نشت مايعات ، گاز ها و ذررات معلق و… به بيرون يا داخل از سيستم مورد استفاده قرار می گيرد.

سيل های مکانيکی شامل دوسطح صاف هستند، که يکی از اين ستون ثابت و روی کاسه پمپ قرار می گيرد، و ديگری متحرک است که بر روی محور گردش پمپ جا می گيرد.

کارکرد سيل ها در شرايط خشک منجربه آسيب ديدگی سطوح آن می شود. فشار محصول پمپ شونده و نيروی موئينگی لايه ی نازکی از مايع را بر روی سطوح سيل ها قرار می دهد، که باعث روان کاری سطوح آن می شود.

قسمت های تشکیل دهنده ی آب بند ها :

آب بند ها معمولاً دارای دو قسمت فلزی و پلاستیکی هستند قسمت چرخان سیل ها از ذغال با روکش فولادی ساخته میشوند و سطح بین رینگ های دوار و ثابت بسیار صیقلی و معمولاً از دو جنس سیلیکون و کاربید کربن ساخته می شود.

سیل ها بنا به نوع موتور در سایز ها با قطر داخلی دهانه متفاوت ساخته می شود. این نوع آوند ها معمولاً در چند نوع با اسم های متفاوت ساخته می شوند که بعضی از اسم های آن ها را در اینجا برای شما نوشته ایم .

کاسه نمد قطعه ( فیبر و فنر ):

کاسه نمد قطعه ای برای آب بندی و درزگیری در قطعات و دستگاه های مکانیکی است، که دارای حداقل یک شفت یا محور متحرک می باشد. که از درون پوسته دستگاه خارج شده است. 

بدلیل وجود سیالات یا اجزاء درون قطعات و دستگاه ها بین پوسته و محور یا شفت خروجی کاسه نمد قرار می گیرد، تا از خروج سیال به بیرون و ورود گرد و غبار به داخل دستگاه جلوگیری نماید. 

امروزه به هر نوع واشر لاستیکی یا قطعه تفلونی که از آن برای آب بندی و جلوگیری از خروج سیالات استفاده شود کاسه نمد می گویند.

دلیل نامگذاری کاسه نمد:

 دلیل نامگذاری کاسه نمد ساختار کلاسیک ‌‌آن در گذشته بود. در گذشته کاسه نمد از واشر کاسه ای شکل ساخته می شد، که روی آن یک لایه نمد مقاوم قرار داشت، و بوسیله یک فنر روی لبه پوسته یا محور متحرک فشرده می‌شد، تا از خروج سیال داخل پوسته جلوگیری کند.

 بعدها در این قطعات انواع فیبر و سرامیک نسوز جای نمد را گرفتند، به همین خاطر به این نسل از کاسه نمدها فیبر و فنر می گفتند. استفاده از فیبر و فنر به دلیل مقاومت و طول عمر بالاتر در شرایط سخت، هنوز هم در قطعات صنعتی مانند پمپ ها مرسوم است.

کاسه نمد انواع متعدد و گوناگونی دارد، که بر حسب مورد استفاده از ترکیب فلزات، انواع پلاستیک و لاستیک و مواد گوناگون ساخته می شود. 

کاسه نمدها بسته به محل استفاده دارای خصوصیات گوناگونی همچون مقاومت در برابر فرسایش، حرارت، برودت، مواد نفتی، مواد اسیدی و قلیایی و… هستند . به طور کلی میتوان گفت در هر دستگاهی که دارای یک محور متحرک و اجزاء داخلی باشد از کاسه نمد استفاده می شود.

در قسمت های مختلف اتومبیل مانند: موتور، گیربکس، پمپ هیدرولیک، جعبه فرمان، واتر پمپ و… از کاسه نمد های متفاوتی استفاده می شود که هر کدام دارای خصوصیات منحصر به خود هستند .

شیارهای مورب لبه کاسه نمد:

لبه داخلی اکثر کاسه نمد ها دارای شیارهای مورب خاصی در جهت مشخص می باشند. این شیارها برای جلوگیری از خشک شدن لبه کاسه نمد و بازگرداندن روغن به داخل طراحی شده اند . 

جهت شیارهای داخلی کاسه نمد با توجه به محل نصب آن میتواند راست گرد یا چپ گرد باشد . 

بعنوان مثال کاسه نمد هایی که در اجزاء جلوی موتور نصب می شوند، راست گرد هستند زیرا چرخش موتور پیوسته در جهت عقربه های ساعت یا همان راست گرد می باشد.

بعضی از کاسه نمد ها فاقد شیار در لبه داخلی هستند ، این نوع کاسه نمدها معمولا در جاهایی که سیال پشت کاسه نمد گاز یا روغن هیدرولیک با فشار زیاد است استفاده می شوند.

 

Gravatar
سمیرا25
سلام اندازه های فیبروفنرهاتونو میفرمایید
Gravatar
m2536
قیمت فیبروفنر واتر پمپ چنده؟
لیست قیمت فیبروفنر واترپمپ میفرستین

Gravatar
میثم69
سلام فیبروفنر مزدا هم دارین؟
Gravatar
بهار1373
سلام فیبرو فنر قیمت مناسب دارین؟
Gravatar
سناکوه
سلام بله داریم فیبروفنرقیمت مناسب برای خودروهای سواری
فیبروفنرپراید،ف یبروفنرپژو،فیبر وفنرتراکتور،فیب روفنر

Gravatar
hasanii23
سلام فیبروفنرهاتون اندارهاش چطوره به ماشین سنگین میخوره؟
Gravatar
سناکوه
سلام بله
اندازه فیبروفنر16*36 هست که به ماشینهای سنگین میخوره

Gravatar
asal26
فیبروفنرواترپمپ پراید هم دارین؟
Gravatar
سناکوه
بله داریم قیمت فیبروفنر پراید تخفیف ویژه دارد
Gravatar
احمد
سلام قیمت فیبروفنر واترپمپ چنده؟

1000 Characters left


logo-5.png
سناکوه با بیش از 30 سال سابقه در خدمت شماست.
آدرس : تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی طبقه ی زیر زمین اول پلاک 379
شماره تماس کارشناس فروش : 09126144139
 

جستجو

سئو و طراحی سایت توسط تیم خدمات سئو سئو هاما

تمامی حقوق این سایت متعلق به سناکوه می باشد هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

Search