HAVE ANY QUESTIONS? CLICK HERE
8:00 - 22:00 شنبه تا پنج شنبه
ساعت کاری
09309945160
09126144139
تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی
زمان تعویض واشر سرسیلندر

زمان تعویض واشر سرسیلندر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

برای آن که یک خودرو عملکردی درست داشته باشد، باید قطعات آن به خوبی کار کنند. یکی از این قطعات مهم که درون موتور قرار می ‌گیرد، واشر سرسیلندر نام دارد، واشر سرسیلندر قیمت زیادی ندارد، اما در عملکرد صحیح موتور، یک قطعه کلیدی در خودرو به حساب می آید. از آن جایی که واشر سر سیلندر بسیار مهم می باشد زمان تعویض آن را باید جدی گرفت.

واشر سر سیلندر چیست

واشر سر سیلندر قطعه ایی است که بین سیلندر و سر سیلندر قرار می‌گیرد. نقش واشر سرسیلندر در خودرو این است که بین سیستم ‌های مختلف روغن سازی، آب و احتراق موتور آب‌ بندی ایجاد ‌کند، در موتور خودرو واشر سرسیلندر نقشی جدی ایفا خواهد کرد.

جنس واشر سر سیلندر 

جنس آن از پنبه نسوز همراه با فولاد و مس است که گاهی دچار سوختگی می ‌شود. هم چنین اغلب خودروهایی را که در تعمیرگاه‌ها می ‌بینیم که به دلیل سوختن واشر سرسیلندر به تعمیرگته رفته، اغلب زمانی که آب ‌بندی در این قطعه از بین ‌رود واشر سرسیلندر از حالت عادی خارج شده، وجود واشر سر سیلندر نقش بسیار مهمی  را در خودرو ایفا می ‌کند چرا که این قطعه اجازه نمی‌ دهد که روغن و آب هنگام گردش با یک دیگر مخلوط شوند.

سه وظیفه اصلی برای واشر سر سیلندر

زمانی که موتور کار می ‌کند، فشار سرسیلندر در موتور بنزینی به راحتی به PSI 700 و در موتورهای دیزلی تا ۲ هزار PSI می‌رسد. همان طور که می‌دانید واشر سرسیلندر بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده است و فشارها را حفظ می ‌کند. اغلب واشر‌های فولادی و کامپوزیتی دارای رینگ آب بندی هستند و واشر‌های مسی برای داشتن رینگ نیاز به زحمت بیشتر دارند.

زمان تعویض واشر سرسیلندر

مایع خنک کننده موتور و همچنین روغن موتور جز موارد ضروری در موتور محسوب می ‌شوند. همچنین لازم به ذکر است که مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها و همچنین هدایت مایعات را بر عهده دارد. 

لازم به ذکر است که مایع خنک کننده و روغن موتور فاصله بسیار کمی با یکدیگر دارند و واشر سرسیلندر موظف است این دو را از یکدیگر جدا نگه دارد، واشر سرسیلندر مانع از ترکیب شدن گازهای احتراق با مایع خنک کننده یا روغن می ‌شود. حال اگر به هر دلیلی واشر سرسیلندر نتواند یکی از وظایف خود را به خوبی انجام دهد، با توجه به میزان آسیب نتیجه متفاوت خواهد بود، لازم به ذکر است که گاهی شما متوجه آسیب وارد شده به واشر سرسیلندر نخواهید بود. زمانی که واشر سرسیلندر به درستی کار نکند، قادر به این که فشار کافی را ایجاد کند نیست. همان طور که می ‌دانید نشتی قابل مشاهده است، بنابراین می‌ توانید به راحتی روغن یا آب را ببینید که از شکاف خارج می‌شوند. گاهی اوقات نشتی داخلی است و مشخص کردن محل آن بسیار دشوار می‌ شود، چرا که قابل مشاهده نیست. حال اگر مایع خنک کننده روغن به یکدیگر برسند، در مخزن ذخیر آب یا روی در رادیاتور مایعی قهوه‌ای هم چون سس خواهید دید.

در صورت بروز یکی از عوامل زیر می توان تشخیص داد سر سیلندر خراب است:

مجراهای گذر آب در موتور بسته شده باشد.

آب رادیاتور کم شده باشد.

نقص فنی در ترموستات وجود داشته باشد.

نقص فنی در واتر پمپ وجود داشته باشد.

آب رادیاتور به دلیل وجود سرب و یا عملکرد نادرست پروانه، خنک نشود.

فشار زیاد بر موتور و رانندگی‌های طولانی در ترافیک داشته باشید.

شیلنگ‌های ورودی و خروجی رادیاتور پیچ خورده دیده شوند.

 

Gravatar
رسول زاده
من پراید دارم 10 ساله فقط ی بار داشتم میرفتم مسافرت اذیت شدم
Gravatar
سارا جعفری
واشر سر سیلند پژو 405 موجوده؟
Gravatar
sanakooh
سلام بله موجود هست
Gravatar
احمدی
سلام وهزینه واشر سر سیلندر چنده؟

1000 Characters left


logo-5.png
سناکوه با بیش از 30 سال سابقه در خدمت شماست.
آدرس : تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی طبقه ی زیر زمین اول پلاک 379
شماره تماس کارشناس فروش : 09126144139
 

جستجو

سئو و طراحی سایت توسط تیم خدمات سئو سئو هاما

تمامی حقوق این سایت متعلق به سناکوه می باشد هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

Search