HAVE ANY QUESTIONS? CLICK HERE
8:00 - 22:00 شنبه تا پنج شنبه
ساعت کاری
09309945160
09126144139
تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی
روغن سوزی در خودرو چیست؟

روغن سوزی در خودرو چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

موتورهای درون سوز دارای قطعات متحرک زیادی هستند که با سرعت و فشار زیادی حرکت می کنند. حرکت بعضی از قطعات مانند میل لنگ و میل سوپاپ چرخی و حرکت بعضی دیگر مانند پیستون و سوپاپ به صورت رفت و برگشتی می باشد.

برای کم کردن اصطکاک میان این قطعات، روغن موتور همواره به صورت لایه ای در بین قطعات قرار می گیرد. عمل احتراق در موتورهای درون سوز حرارت زیادی تولید می کند که بخش زیادی از آن به پیستون ها و سوپاپ ها منتقل می شود. از آن جایی که آب واتر پمپ خودر تماس مستقیم با این قطعات ندارد، روغن موتور حرارت این قطعات را به بدنه سیلندر و در نتیجه سیستم خنک کننده انتقال می دهد. بنابر این می توان گفت تمام قسمت‌های متحرک داخل موتور دائما روغن کاری می شوند و روغن موتور قسمت زیادی از حرارت محفظه احتراق را به بدنه موتور منتقل می کند. اگر روغن موتور به هر شکل و مقداری وارد محفظه احتراق شود همراه با مخلوط سوخت و هوا می سوزد و باعث خروج دود آبی از اگزوز اتومبیل می‌‌ شود. بنابراین در تعریف ساده تر می توان گفت به ورود روغن و سوختن آن در محفظه احتراق روغن سوزی می گویند.

نشانه های روغن سوزی موتور چیست؟

ـ کم کردن روغن موتور

معمولا اولین نشانه روغن سوزی موتور کم شدن روغن موتور است، زیرا ممکن است علائم دیگر در شرایطی خاص روی داده و از چشم راننده پنهان بماند اما کم  شدن روغن به راحتی با گیج روغن قابل رویت است. گیج روغن معمولا دارای دو نشانه پر و پایین است که به صورت F و L نشان داده می شود. ‌‌‌‌‌محل قرار گیری روغن روی گیج به مقدار کارکرد روغن موتور بستگی دارد.

ـ انداره گیری روغن موتور

اغلب افراد با تصور این که میزان روغن همیشه باید روی نشانه F یا پر گیج باشد با پایین آمدن سطح روغن اقدام به سرریز روغن می نمایند. این در حالی است که در کارکرد طبیعی موتور مقدار بسیار کمی روغن در محفظه احتراق سوخته که در طول چند هزار کیلومتر رانندگی باعث پایین آمدن تدریجی میزان روغن روی گیج می شود. در حقیقت می توان گفت موتور اتومبیل حداکثر مجاز به کم کردن روغن تا نشان L یا پایین تا پایان یک دوره کارکرد روغن که توسط کارخانه سازنده معین می شود می باشد. این مقدار در اتومبیل های مختلف بسیار متفاوت است چنان چه بعضی از کمپانی ها مدعی کارکرد 100 هزار کیلومتر پیش از نیاز به اولین سرویس بوده اند. اما میزان کارکرد روغن در اتومبیل های معمولی بین 6 تا 12 هزار کیلومتر می باشد.  

ـ پایین بودن کیفیت روغن

روغن موتور مایع روانکار تمام قسمت های متحرک موتور است، به همین دلیل پیوسته در تمامی قطعات موتور جریان دارد. روغن موتور از طریق اویل پمپ و فیلتر روغن به میل لنگ و یاتاقان ها و سپس به سرسیلندر و میل سوپاپ می رود و پس از روغن کاری متعلقات سوپاپ به پایین سر ریز می شود. روغن موتور علاوه بر روانکاری قطعات موتور  تاثیر مهمی در انتقال حرارت پیستون ها و سوپاپ ها به بدنه سیلندر و سرسیلندر دارد که موجب انتقال حرارت به سیستم خنک کننده و تعدیل دمای موتور می شود. اگر روغن موتور از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد به دلایل مختلفی باعث روغن سوزی و کم کردن روغن می شود.

ـ آیینه ای شدن سطح سیلندر

سیلندر استوانه ای فلزی است که پیستون درون آن حرکت می کند. جنس سیلندر معمولا از چدن مقاوم است که با استفاده از دستگاه های دقیق تراش خورده و به شکل استوانه تو خالی ساخته م یشود. پیستون که قطعه ای آلومینیومی است با روشن شدن موتور پیوسته درون سیلندر بالا و پایین می رود. محفظه احتراق در بالای سیلندر قرار دارد که مراحل مکش، تراکم، احتراق و تخلیه در آن انجام می شود. در مراحل تراکم و احتراق فشار زیادی در قسمت بالایی پیستون به وجود می آید، که به وسیله رینگ های سه گانه پیستون و روغن موتور حفظ شده و به قسمت پایین پیستون نشت نمی کند. هر پیستون معمولا دارای دو رینگ کمپرسی و یک رینگ روغنی است که هر کدام از آلیاژ های بسیار مقاوم و به خصوص ساخته شده اند. رینگ موتور که خاصیت فنری دارد پیوسته به جداره سیلندر چسبیده است تا مانع از خروج فشار گاز حاصل احتراق از محفظه احتراق به بیرون و ورود روغن به داخل محفظه احتراق گردد.

سطح سیلندر باید دائما آغشته به روغن باشد زیرا روغن علاوه بر روانکاری سطح سیلندر و حرکت روان رینگ ها و پیستون ها به آب بندی و نفوذ ناپذیری رینگ و پیستون کمک می کند. برای درک بهتر این مطلب می توان سیلندر و پیستون را با سرنگ مقایسه کرد. سرنگ نیز دارای پیستون است که در صورت خشک بودن سرنگ حرکت آن داخل استوانه سخت شده و اگر در این حالت سوراخ خروجی را با دست گرفته و پیستون را فشار دهیم، هوا به آرامی از منافذ میکروسکوپی دور پیستون خارج شده و بدون این که هوایی از سوراخ خروجی خارج شود پیستون به انتهای سرنگ می رسد .سیلندر موتور نیز دارای شیارهای میکروسکوپی مورب است که به منظور جذب روغن به جداره سیلندر توسط دستگاه مخصوص ایجاد شده اند. از آن جایی که این خطوط در طول استوانه سیلندر هم دیگر را قطع می کنند، مانع از سر خوردن روغن در طول سیلندر و ورود آن به محفظه احتراق می شوند. روغن موجود در شیارها باعث می شود جداره سیلندر همیشه آغشته به روغن باشد که از نشت گاز حاصل احتراق از لبه رینگ ها جلوگیری می کند. در صورت از بین رفتن شیارهای جداره سیلندر ، سطح استوانه ای سیلندر صاف می شود، که به آن آیینه ای شدن سیلندر می گویند. این مساله که معمولا بعد از کارکرد بالای موتور (بیشتر از ۱۰۰ هزار کیلومتر) رخ می دهد و باعث ورود روغن به محفظه احتراق و خروج گاز حاصل احتراق به بیرون می ‌شود.

ورود روغن به محفظه احتراق موجب سوختن روغن و خروج دود آبی از اگزوز می شود. خروج گاز حاصل احتراق از رینگ و پیستون نیز به دلیل حرارت بسیار زیاد باعث تبخیر روغن می شود، از آن جایی که این گاز وارد محفظه روغن می شود، فشار هوا در محفظه روغن بالا رفته و بخار روغن (کمپرس) از طریق لوله های تعدیل فشار داخل موتور، وارد هواکش و منی فولد می شود. این مساله در بعضی از اتومبیل ها باعث کثیف شدن فیلتر هوا و در برخی باعث کثیف شدن دریچه گاز و منی فولد می شود . بخار روغن در نهایت پس از مخلوط شدن با سوخت و هوا در محفظه احتراق میسوزد اما در این نوع روغن سوزی معمولا به دلیل سوختن نسبتا کامل روغن ، خروج دود آبی از اگزوز به راحتی قابل تشخیص نمی باشد. تنها راه حل این مشکل باز کردن موتور و ایجاد شیارهای مورب به وسیله دستگاه مخصوص است. این کار باید به دست تراشکار با تجربه سیلندر انجام گیرد.

ـ عوامل دیگر روغن سوزی

در هنگام کارکرد طبیعی موتور، همیشه مقداری از کمپرس موتور از شکاف رینگ ها عبور کرده و وارد محفظه روغن و کارتل می شود. درصورت عدم تخلیه کمپرس درون موتور، فشار هوای درون موتور بالا رفته و روغن موتور از کاسه نمد ها بیرون میزند. برای مقابله با این مشکل تمام موتورها دارای لوله تعدیل فشار هستند. این لوله معمولا از درب سوپاپ  به وسیله یک شلنگ به منی فولد و لوله هواکش متصل است و فشار هوای درون موتور را پایین می آورد.

در اغلب موتورها بر روی درب سوپاپ یا بالای میل سوپاپ محافظی پیش بینی شده تا از خروج روغن موتور از طریق لوله تعدیل فشار جلوگیری شود. در صورت خرابی این قسمت که در اتومبیل های مختلف متفاوت است، روغن موتور از طریق لوله تعدیل فشار مکیده شده و به داخل منی فولد میرود و سپس در مخلوط با سوخت و هوا می سوزد. یکی دیگر از دلایل روغن سوزی در بعضی از اتومبیل ها نشتی واشر سرسیلندر است. کانال پر فشار روغن که از سیلندر به سرسیلندر متصل می شود توسط واشر سرسیلندر آبندی می شود. در بعضی از اتومبیل ها این کانال به محفظه احتراق یکی از سیلندر ها نزدیک است و در صورت خرابی واشر سرسیلندر ، روغن که فشار زیادی دارد از بین لایه های واشر سرسیلندر عبور کرده و وارد محفظه احتراق می شود. معمولا روغن سوزی به این دلیل با روغن زدن شمع و تک کار کردن موتور همراه است.

 

Gravatar
sara
ببخشد ی مکمل خوب معرفی می کنید برای روغن
Gravatar
asadi
سلام من ماشینم مدل87 هست فهمیدم ک روغن سوزی داره سمت شهریار نمایندگی ندارین؟

1000 Characters left


logo-5.png
سناکوه با بیش از 30 سال سابقه در خدمت شماست.
آدرس : تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی طبقه ی زیر زمین اول پلاک 379
شماره تماس کارشناس فروش : 09126144139
 

جستجو

سئو و طراحی سایت توسط تیم خدمات سئو سئو هاما

تمامی حقوق این سایت متعلق به سناکوه می باشد هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

Search