HAVE ANY QUESTIONS? CLICK HERE
8:00 - 22:00 شنبه تا پنج شنبه
ساعت کاری
09105880014
09126144139
تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی
دلایل خنک نکردن کولر درخودرو

دلایل خنک نکردن کولر درخودرو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

کولر خودرو در حقیقت یک کولر چند تکه جدا می باشد، که همانند اسپلیت های خانگی است. با این تفاوت که کمپرسور کولر در خودرو به وسیله چرخش موتور به کار می افتد.‍ در بعضی از مواقع کولر خودرو سرمای مورد نیاز اتاق را تامین نمی کند. خنک نکردن کولر خودرو دلایل گوناگونی دارد که در این جا به تعدادی از مهمترین آنها اشاره می کنیم.

دلایل خنک نکردن کولر درخودرو

ـ رانندگی پرگاز (تخته گاز)

یکی از ساده ترین دلایل گرم شدن باد کولر در حالت رانندگی پر گاز بودن آن می باشد، بیشتر اتومیبل ها دارای قابلیت هایی هستند که کولر را هنگام فشردن پدال گاز تا انتها قطع می کنند. رانندگی پر گاز تنها به معنی بالا رفتن دور موتور نیست، بسیاری از رانندگان به دلایل مختلف ترجیح می دهند از دنده های سبک تر استفاده کنند، به دلیل شتاب و قدرت کمتر اتومبیل در دنده های سبک راننده مجبور به فشردن پدال گاز تا انتها م یشود، بنابراین حرکت در حالت تمام گاز در این نوع رانندگی  اجتناب ناپذیر است. این امر باعث می شود کولر در بسیاری از لحظات رانندگی قطع شود.

 ـ شل بودن تسمه کولر

شل بودن تسمه کولر یک دلیل ساده برای خنک نکردن یا درست کار نکردن کولر خودرو می باشد. از آنجایی که این مساله به ظاهر بسیار ساده و پیش پا افتاده است گاهی اشکالات مربوط به شل بودن تسمه از چشم ماهرترین تعمیرکاران نیز دور می ماند. این اشکال معمولا برای تسمه ها v شکل قدیمی که به صورت دستی تنظیم می شوند پیش می آید. بدلیل این که کمپرسور در زمان اولیه کلاچ کردن بار کمتری تحمل می کند در ابتدای روشن کردن کولر کمپرسور چرخیده و باد خروجی مقداری خنک می شود. با گرم شدن رادیاتور و گاز کولر و بالا رفتن فشار، تسمه روی فولی کمپرسور سر خورده و کمپرسور به دور مورد نیاز نمی رسد. در این هنگام ممکن است کمپرسور به صورت ادواری برای چند لحظه چرخیده و مجددا متوقف یا کم دور شود، این اتفاق در اتومبیل هایی که دارای تسمه های شیاری پهن هستند به ندرت و زمان چرب بودن تسمه و خراب بودن تسمه سفت کن روی می دهد.

ـ کم یا زیاد بودن گاز کولر

یکی از شایع ترین دلایل خنک نشدن یا سرمای کم کولر اتومبیل، نداشتن و یا کمبود گاز کولر است. سرمایش کولر اتومبیل به وسیله تبخیر گاز مایع شده توسط کمپرسور در اواپراتور ایجاد می ‌شود. طبیعی است خالی یا کم بودن گاز باعث از کار افتادن کولر و‌ یا کم شدن سرمای آن می شود. کم‌ و خالی شدن گاز کولر فقط بخاطر نشتی در یک قسمت از سیستم اتفاق می افتد، این نشتی ممکن است از اتصالات، کندانسور، اواپراتور، یا کاسه نمد کمپرسور باشد. جملاتی مانند کم شدن گاز به دلیل تاریخ مصرف یا فاسد شدن گاز بی اساس و غیر علمی هستند.

اما از کجا خالی بودن کم بودن یا زیاد بودن گاز کولر را تشخیص دهیم؟

در صورت خالی بودن کامل گاز کمپرسور روشن نمی شود. یک سوییچ فشار در قسمت پر فشار وجود دارد که برای جلوگیری از آسیب به کمپرسور مانع از روشن شدن آن بدون گاز می ‌شود. بنابر این خرابی سوییچ فشار نیز ممکن است همانند خالی بودن گاز مانع روشن شدن کمپرسور شود. بهترین راه تشخیص تست به وسیله متصل کردن گیج مخصوص به سیستم است، اما یک راه ساده برای تشخیص خالی بودن گاز کولر فشردن یک قسمت لاستیکی لوله کولر است. در صورت خالی بودن گاز لوله با دست فشرده می ‌شود اما وجود فشار گاز در سیستم مانع فشرده شدن لوله می شود. روش دیگر  فشردن سوزن ولو ورودی گاز است، (هر چند توصیه نمی‌ شود) در صورت وجود گاز، گاز و مقداری روغن با فشار زیاد از سیستم خارج می شود. 

علائم کم بودن گاز کولر به مقدار کم بودن آن بستگی دارد؟

 اولین علامت صدای دائمی سسسسسس از داخل اتاق است که بعد از روشن کردن کولر به گوش می رسد. معمولا در صورت کم بودن گاز کولر تفاوت دما بین دریچه ها به وجود می آید. برای مثال دریچه سمت شاگرد کمی سرد شده اما دریچه سمت راننده گرم است و دریچه های وسط دمایی بین این دو را دارند یا بالعکس دریچه راننده سردتر از شاگرد است. این تفاوت دما با هر مقدار کم بودن گاز و هر دمایی محسوس است و ممکن است یک دریچه سرمای مطبوع و دریچه دیگر سرمای کم داشته باشد. علامت دیگر کم‌ بودن گاز کولر خنک نکردن یا سرمای کم در حالت درجا است، البته طبیعی است که کولر در حالت درجا کمی ضعیف تر عمل می کند اما در صورتی که باد کولر با گاز دادن در حالت درجا با سرعت بسیار سردتر شد مسلما نشانه کمبود گاز کولر است. زیاد بودن گاز کولر نیز باعث بروز مشکلاتی می شود که گاهی به مراتب بدتر از کم بودن گاز است. ‌‌‌‌در صورت زیاد بودن گاز، روشن کردن کولر باعث افت زیاد و غیر طبیعی در قدرت و شتاب اتومبیل می ‌شود. معمولا در این حالت سرما زیاد است و اگر دور فن کولر روی درجات کمتر قرار بگیرد کمپرسور بعد از حدود یک دقیقه خاموش و مجددا روشن می شود و با زیاد کردن دور فن زمان روشن ماندن کمپرسور طولانی تر می شود. با نگه داشتن گاز و بالا بردن دور موتور کمپرسور به دلیل بالا رفتن فشار گاز چند ثانیه یکبار خاموش و روشن می شود، هر چقدر دور بالاتر برود سرعت خاموش روشن نیز بیشتر می شود. زیاد بودن گاز باعث داغ کردن موتور اتومبیل و بالا رفتن آمپر آب می شود. هنگام زیاد بودن گاز دمای لوله نازک (پر فشار) ورودی به اتاق تا حدی زیاد می ‌شود که نمی توان آن را لمس کرد، در صورتی که در حالت نرمال گرمای لوله ورودی دست را نمی سوزاند.

ـ کثیف بودن کندانسور یا رادیاتور کولر

کندانسور یا رادیاتور کولر یکی از قطعات سیستم خنک کننده اتومبیل است. گاز کولر بعد از عبور از  کمپرسور فشرده و مایع می شود. مایع فشرده که حرارت بالایی دارد باید قبل از ورود به سوزن یا شیر اکسپنشن بیش از نیمی از حرارت خود را در کندانسور از دست بدهد تا هنگام ورود به قسمت کم فشار گرمای محیط را گرفته و تبدیل به گاز شود. از آن جایی که رادیاتور کولر در جلوی اتومبیل و رادیاتور آب قرار دارد، ذرات خاک، حشرات، تکه های گیاهان و…. باعث کثیف شدن و گرفتگی شبکه های خارجی رادیاتور کولر می شود. عملکرد قابل قبول کولر اتومبیل و ایجاد سرما داخل اتاق به دفع گرمای رادیاتور کولر در جلوی اتومبیل بستگی دارد. در حقیقت بیشتر حرارت کندانسور حرارت داخل اتاق اتومبیل است که از طریق اواپراتور به سمت کمپرسور و کندانسور هدایت شده است. کثیف بودن کندانسور کولر اتومبیل باعث گرم شدن و اختلال در عملکرد کولر و بالا رفتن آمپر آب اتومبیل در سرعت های پایین و ترافیک می شود. بنابر این بهتر است هر سال با شروع فصل گرما کنداسور کولر اتومبیل خود را تمیز کنید.

برای تمیز کردن رادیاتور کولر راه های متفاوتی وجود دارد که با توجه به مقدار کثیفی و جرم آن انجام می شود. ساده ترین راه تمیز کردن کندانسور فشار باد است، باد گرفتن از جلو و عقب کندانسور خاک و ذرات لابلای شبکه های رادیاتور کولر را تا حد زیادی بیرون می آورد. البته این کار باید با حوصله و دقت انجام شود، معمولا قسمت های پایینی کندانسور بسیار کثیف تر از قسمتهای بالایی است. ممکن است خاک لابلای شبکه های رادیاتور با گذشت زمان و ترکیب با آب باران در جاده به گل خشک شده تبدیل شده باشد. در این صورت بهترین راه حل استفاده از فشار آب است، بهتر است بعد از گرفتن آب روی شبکه های رادیاتور کولر مدتی منتظر بمانید تا گل و ذرات خشک شده خیس خورده و براحتی جدا شوند. برای از بین بردن کثیفی های رادیاتور کولر می توان از محلول پنجاه درصد جرم گیر با آب استفاده کرد، بدین صورت که محلول را روی شبکه ها ریخته یا اسپری کنید و پس از ده دقیقه با فشار آب بشویید. استفاده از فشار آب کارواش برای تمیز کردن رادیاتور کولر نتایج بهتری به همراه دارد.

ـ کثیف بودن اواپراتور داخل اتاق

یکی از دلایل خوب خنک نشدن کولر خودرو کثیف شدن اواپراتور است، به دلیل عبور دائمی هوا در تابستان و زمستان از اواپراتور معمولا لایه ای از خاک روی آن را می گیرد. کثیف بودن اواپراتور علاوه بر کم کردن سرمای کولر باعث ایجاد بوی نامطبوع هنگام خاموش شدن کمپرسور می شود به دلیل رطوبت ایجاد شده در محیط خاک آلود، اواپراتور می تواند محل تجمع انواع باکتری، میکروب و قارچ ها باشد که در مواردی ممکن است سلامتی انسان را به خطر بیندازد.

ـ خرابی دریچه بخاری و کولر

خرابی یا تنظیم نبودن دریچه های کنترل سرما و گرمای سیستم کولر و بخاری باعث مخلوط شدن هوای گرم و سرد و در نتیجه کاهش سرمای کولر در تابستان و همچنین گرمای بخاری در زمستان می شود. این اشکال معمولا بعد از باز و بست شدن داشبورد و یا نصب رادیو پخش اتومبیل توسط افراد غیر متخصص به وجود می آید. در بسیاری از  اتومبیل ها تنظیم هوای سرد و گرم یک دریچه تنظیم هوا را جابجا می کند که مسیر عبور هوا را از درون رادیاتور بخاری یا مسیر موازی آن انتخاب می کند. 

این تنظیم دما ممکن است به صورت سیمی و کاملا مکانیکی باشد که با تغییر جای روکش سیم کنترل و یا خم شدن سیم مفتول آن از تنظیم خارج می شود. در بعضی از اتومبیل ها دریچه های بخاری به وسیله خلا کار می کنند که گرفتگی یا ترک خوردن لوله های خلا باعث اختلال در عملکرد دریچه ها می شود. در اغلب اتومبیل های امروزی دریچه های بخاری و کولر بصورت الکترونیکی کنترل می شوند. 

فرمان الکترونیکی به یک موتور گیربکسی کوچک منتقل شده و دریچه ها را باز و بسته می کنند. هر چند کنترل کننده های الکترونیکی بسیار دقیق عمل می کنند اما در مواردی نیز دچار اشکال شده و راندمان کولر یا بخاری را تحت تاثیر قرار می‌دهند. خارج از نوع کنترل دریچه تنظیم گرما و سرما چه به صورت مکانیکی و یا الکترونیکی اغلب دریچه ها به وسیله فوم، ابر و یا واشر های لاستیکی آب بندی می شوند. این مواد پس از چند سال خواص خود را از دست می دهند و نمی توانند دریچه ها را به خوبی آب بندی کنند در نتیجه باعث نشتی هوای گرم در تابستان و هوای سرد در زمستان می شوند‌. از آنجایی که گرمای بخاری اتومبیل به وسیله حرارت آب موتور تامین می شود معمولا در هنگام اشکال در دریچه کولر سرمای کولر بعد از بالا رفتن آمپر آب کمتر می شود . در اغلب مواقع نیز می توان مخلوط بودن باد سرد و گرم‌ را به خوبی حس کرد. به این ترتیب که با نزدیک کردن پشت دست به دریچه کولر در قسمت های مختلف مخلوط بودن باد گرم و سرد محسوس است. برای رفع اشکال تنظیم نبودن دریچه های کولر و بخاری باید به افراد متخصص و با دقت مراجعه نمود .

ـ خرابی کمپرسور کولر

کمپرسور یا مایع کن مهمترین قطعه سیستم خنک کننده است که از آن به عنوان قلب کولر یاد می کنند. کمپرسور دارای اجزاء زیاد و نسبتا پیچیده ای است. از این رو کمپرسور اشکالات متعددی پیدا می کند که هر کدام علائم مربوط به خود را دارند. کمپرسور ممکن است به طور کلی از کار بیفتد، ضعیف شده و افت فشار داشته باشد و یا در مواردی قطع و وصل شود. معمولا کمپرسورها دارای یک کلاچ مغناطیسی هستند که هنگام روشن کردن کولر به وسیله یک آهنربای الکتریکی قسمت متحرک پولی کولر را به قسمت مرتبط با داخل کمپرسور وصل می‌کند. به کار افتادن کلاچ معمولا صدایی شبیه تق می دهد که رانندگان با آن آشنایی دارند. عمل نکردن کلاچ ممکن است به دلیل اشکال در قسمت های مختلف کولر و متصل نشدن جریان الکتریکی به سیم پیچ کلاچ باشد. با متصل کردن جریان مستقیم از باطری به کلاچ می توان از سالم یا خراب بودن آن اطمینان حاصل کرد. بر روی بعضی از کمپرسور ها نیز یک سوپاپ تعدیل فشار وجود دارد. این سوپاپ برای محافظت از لوله ها و کمپرسور در شرایط خاص مانند گرفتگی قسمتی از سیستم یا روشن شدن کمپرسور در دور موتور بسیار بالا در نظر گرفته شده است. خرابی این سوپاپ باعث از کار افتادن کمپرسور می ‌شود. در این حالت که عیب یابی آن مستلزم استفاده از گیج مخصوص است، فشار دو طرف کم و پر فشار با هم برابر می ‌شود و فقط در صورت گاز دادن زیاد عقربه پرفشار کمی بالا رفته و با رها کردن گاز برمی گردد. معمولا سوپاپ های اطمینان به صورت یدکی موجود و قابل تعویض هستند.

Gravatar
سینا225
سلام خسته نباشید گاز کولرماشین فاسد میشه؟ اگه گاز فول باشه و خنک نکنه از چی میتونه باشه؟اگه تهنشین شده باشه باز امکان داره بیاد بالا؟
Gravatar
hosna
سلام من وقتی کولر میگیرم دور تند ماشین هی قطع و وصل میشه هر ده ثانیه ایرادش چیه تازه گازم زدم
Gravatar
امیری 458
سلام برا بکار گیری کولر گرفتن پدال کلاچ لازمه آیا؟
Gravatar
وحید محجوب52656
سلام و خسته نباشید من خودرو پراید صفر دارم گاز کولر تازه نمایندگی زده اما در حالت ایستاده خنک نمیکنه حتما باید چند بار پدال گازو فشار بدم تا باد خنک بیاد بعد دوبار گرم میشه اشکال از کجاست لطفا راهنماییم کنید
Gravatar
صبا
گاز کولر ماشینم کم شده راهنمایی کنید کجا برم ممنونم

1000 Characters left


logo-5.png
سناکوه با بیش از 30 سال سابقه در خدمت شماست.
آدرس : تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی طبقه ی زیر زمین اول پلاک 379
شماره تماس کارشناس فروش : 09105880014
0
9126144139
 

آخرین مقالات

جستجو

سئو و طراحی سایت توسط تیم خدمات سئو سئو هاما

تمامی حقوق این سایت متعلق به سناکوه می باشد هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

Search