HAVE ANY QUESTIONS? CLICK HERE
8:00 - 22:00 شنبه تا پنج شنبه
ساعت کاری
09309945160
09126144139
تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی
بلبرینگ واتر پمپ

بلبرینگ واتر پمپ

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بلبرینگ واتر پمپ ، قلب واتر پمپ بوده است. تمام بارهای حرکتی در واتر پمپ برعهده بلبرینگ واتر پمپ است. اگر کوچکترین ایرادی در کارکرد بلبرینگ واتر پمپ ایجاد شود. واتر پمپ از کار می افتد، دمای آمپر را به بالا ترین حد ممکن میرساند، که در کار کرد آن مشکل ایجاد می کند.

بلبرینگ چست؟

بلبرینگ واژه‌ای است، که در بسیاری از قطعات صنعتی از جمله خودرو وجود دارد. به همین دلیل نام آن به شدت برای همه آشنا است. بلبرینگ در حقیقت نوعی از چرخنده است، فعالیت بلبرینگ واتر پمپ در خودرو با سایر اجزا متفاوت است.

بلبرینگ در واتر پمپ خودرو و صنایع خودرو:

بلبرینگ را می توان قلب واتر پمپ و تجهیزات در نظر گرفت. نقش اصلی بلبرینگ در واترپمپ به حرکت در آمدن اجزا و تحمل بار است. 

كوچكترین مشکل در كاركرد بلبرینگ باعث می شود، اجزای واتر پمپ در عملکرد حرکتی و کارمفید دچار مشکل شود. از آنجا كه سایش در اجزاء مکانیکی وجود دارد، بلبرینگ ها نیز به مرور زمان دچار فرسایش شده و عمرمفید آن ها به پایام می رسد، که باید بلبرینگ را عوض کرد.

یاتاقان و تكیه گاه شفت:

نیروی حرکتی برخلاف فایده های که برای انسان دارد، موانعی بر سر راه انسان هم گذاشته است که باعث از بین رفتن انرژی می شود.

بطور مثال، حرارت ناشي از سوخت در خودرو ٣۵درصد از طریق سیستم اگزوز، ٣٣درصد از طریق آب و ٧ درصد از طریق انتشار در هوا به بیرون از واتر پمپ خودرو منتقل می شود.

تنها ٢۵درصد از كل حرارت تولید شده براي انجام كار مفید باقی مي ماند. همه این هدر رفتن ها از وجود اصطكاک در بخش های مختلف خودرو می باشد.

در تكیه گاه شفت ، نیروی اصطكاک بین شفت و دیواره باعث از بین رفتن انرژی می گردد. در یک تعریف كلی به هر تكیه گاهی كه اصطكاک را كاهش دهد یاتاقان می گویند. در واقع نیروی اصطكاک مزاحم كار تكیه گاه یاتاقان می باشد.

آیا تا به حال به بلبرینگ های موجود در ماشین های خود توجه کرده اید ؟

اگر به وسایل اطراف خود توجه کنید، موارد زیادی از استفاده ی بلبرینگ را خواهید دید. اگر بخواهیم بلبرینگ را از وسایل مکانیکی حذف کنیم مجبور خواهیم بود، حال مدام باید قطعاتی که بدون بلبرینگ در معرض اصطکاک هستند را عوض کنیم.

ساختار بلبرینگ:

برای ساخت بلبرینگ از ایده ی بسیار ساده ای استفاده شده است. به گردش در آوردن اجسام اصطکاک کمتری تولید می کند. نسبت به وقتی که بخواهید اشیا را روی هم بکشید.

مثال: چرخ های ماشین شما مانند بلبرینگ های بزرگی هستند. که اگر قرار بود به جای آن ها چوب های اسکی قرار بگیرد به حرکت در آوردن آن ها بسیار سخت تر خواهد بود.

نقش حیاتی بلبرینگ در خودرو:

بلبرینگ را باید یکی از مهمترین اجزاء مجموعه چرخ‌ها دانست. این قطعه‌ شامل یک قطعه فلزی دایره‌ای است که شیار و گوی‌هایی که درون این  قظعه فلزی قرار دارد. بلبرینگ باعث کاهش صدای چرخش مجموعه آن می شود، که موجب نرمی و راحت حرکت خودرو می‌ شود. بلبرینگ‌ها معمولا در جاهایی به کار می‌روند که بار وارده به نسبت کوچک باشد. در یک بلبرینگ بار از لایه خارجی به گوی‌های داخل قطعه فلزی رفته و از آنجا فشار به لایه های داخلی منتقل می‌ شود.

علائم خرابی بلبرینگ واتر پمپ و خودرو:

تمامی قطعات خودرو پیش از آن که به صورت کامل خراب شوند، نشانه‌هایی را از خود بروز می‌دهند. که بهتر است نسبت به این نشانه‌ها حساس بوده و علائم خرابی هر قطعه‌ را شناخت. خرابی بلبرینگ چرخ نیز علائم مختلفی دارد که مهم‌ ترین آن لرزش فرمان و شنیده شدن صدا از چرخ‌ها است. 

همانطور که گفته شد، یکی از وظایف بلبرینگ، کاهش صدا بین دو قطعه است. بنابراین اگر صدای ناهنجار از چرخ‌ها به گوش رسید احتمال دارد بلبرینگ‌ها دچار مشکل شده باشد. در حقیقت این صدا مانند این است که چیزی به چرخ گیر کرده و با افزایش سرعت خودرو، ریتم صدا نیز تندتر می‌ شود.

نصب نامناسب بلبرینگ در خودرو:

هر قطعه‌ ای در خودرو پس از مدتی دچار خرابی یا ایراد می‌شود. اما عواملی نیز وجود دارند که خرابی زود هنگام به وجود می‌آورند. در مورد بلبرینگ چرخ، نصب نامناسب یکی از مهم‌ترین عواملی است که منجر به خراب شدن این قطعه می‌ شود. برای نصب صحیح بلبرینگ‌ها روش‌های گوناگون وجود دارد. 

از جمله روش هایی که برای نصب بلبرینگ چرخ استقاده می شود. مکانیکی،‌ هیدرولیکی و گرمایی است. که در صورت رعایت نکردن نصب درست بلبرینگ ها، خرابی زود هنگام به وجود می ‌آید. 

علاوه بر این موارد، روان‌کاری نادرست، آلودگی و خستگی نیز می‌تواند، منجر به خرابی این قطعه شود. اگر فشار بیش از حد به بلبرینگ‌ ها وارد شود و عایق کاری به صورت صحیح انجام نشود ممکن است این قطعه دچار مشکل شود.

دو نکته مهم:

دو نشانه مهم برای این که ما متوجه شویم بلبرینگ ما دچار خرابی شده است.

اولین نشانه لرزش فرمان در هنگام رانندگی  دومین موردی که قابل اطمینان تر است، صدایی ناهنجاری است که از چرخ به گوش می رسد. درواقع این صدا مانند این است که چیزی به چرخ گیر کرده و با تند تر شدن سرعت خودرو ریتم صدا هم تند تر می شود. این صدا مانند این است که دو آهنی را به روی هم کشیده و صدای نا خوش آیندی به گوش میرسد، و با تندتر شدن سرعت خودرو صدای آن شدت گرفته و نا خوش آیند می باشد.

پس باید به این علائم توجه کنیم تا دچار مشکلات اساسی و متاسفانه در بعضی موارد جبران ناپذیر نشویم و در صورت وجود مشکل، سریعا به مکانیک ماهر مراجعه کرده و در صورت لزوم بلبرینگ چرخ را تعویض کنیم.

جنس بلبرینگ :

جنس بلبرینگ ها فولاد آلیاژ گرم است . که جنس آن به اندازه کافی سخت شده است ، یعنی غیرقابل نفوذ است. مطالعاتی كه ازجنس بلبرینگ به دست آمده است، شامل ظرفیت سختي برای تحمل بار در بلبرینگ ، مقاومت خستگي تحت شرایط تماسی و شرایط روانكاری می باشند.

 اصطكاک، كرنش، نیروهای که در بعضي موارد واكنش شیمیایی روانكارهای خاص، حلال ها، خنک كننده ها و مبردها می باشد. اهمیت نسبی ملاحظات فوق می تواند تحت تاثیر عوامل و عملكردهای دیگر مانند خوردگی، دمای بالا، بارهای شوک و یا تركیبی از این شرایط و دیگر شرایط قرار گیرد.

علل تعویض بلبرینگ ها:

1. سایش ( به علت نفوذ گردوغبار )

2. شکستن قفسه (نصب نا مناسب بلبرینگ)

مجموعه سناکوه تولید کننده واتر پمپ خودرو سواری و بلبرینگ واتر پمپ و فیبر و فنر واتر پمپ

برای اطلاعات بیشتر با شماره های در سایت سناکوه تماس حاصل فرمایید.

 

Gravatar
karami65
قیمت انواع بلبرینگ واترپمپ مرحمت کنید
Gravatar
سناکوه
بلبرینگ های سنا کوه با قیمتی عالی برای اطلاع از قیمت با شماره داخل سایت تماس بگیرید.
Gravatar
asma58
بلبرینگ واترپمپ پیکان دارین؟
Gravatar
سناکوه
سلام بله بلبرینگ واترپمپ پیکان درجه یک موجود است
بلبرینگ ها جنسی عالی دارند در عین حال قیمتی مناسب

Gravatar
mahdavi1234
سلام از کجا متوجه خرابی بلبرینگ واترپمپ بشم
Gravatar
سناکوه
مطالب خرابی واترپمپ را مطالعه فرمایید
Gravatar
jafar586574
قیمت بلبرینگ واتر پمپ پراید
Gravatar
سناکوه
سناکوه بلبرینگ با قیمتی عالی و درجه یک را د راختیار شما همراهان میگذارد برای اطلاع از قیمت با شماره های داخل سایت تماس بگیرید
Gravatar
jmly65
بلبرینگ واترپمپ اونجر عمده میخوام؟
قیمت بلبرینگ واترپمپ چنده؟

Gravatar
سناکوه
بلبرینگ اونجر موجود است
بلبرینگ واترپمپ عمده موجود هست
برای اطلاعات بیشتر با شماره هاب داخل سایت تماس بگرید.

1000 Characters left


logo-5.png
سناکوه با بیش از 30 سال سابقه در خدمت شماست.
آدرس : تهران- خیابان امیرکبیر پاساژ کاشانی طبقه ی زیر زمین اول پلاک 379
شماره تماس کارشناس فروش : 09126144139
 

جستجو

سئو و طراحی سایت توسط تیم خدمات سئو سئو هاما

تمامی حقوق این سایت متعلق به سناکوه می باشد هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

Search